İçeriğe geç

Ev Taşınırken Mobilyalar Nasıl Paketlenir

  Ev Taşınırken Mobilyalar Nasıl Paketlenir

  Ev taşınırken mobilyalar nasıl paketlenir? Mobilyalar öncelikle yerinde de-monte edilirler. Parçaları itina ile marangozlar tarafından sökülür ve balonlu plastik kaplamalarla taşınarak çizilme kırılmaya karşı korunurlar.Mobilyalar Nasıl Paketlenir

  Büyük parçaları bir bütün olarak taşımak sağlıklı olmaz. Zaten asansörlü kamyonlarla nakliye yapıldığı için mobilyaları bir bütün olarak taşımak hem zor hem tehlikelidir. Eşyaların zarar görmemesi için deneyimli marangozlar; yetenekli elleri ile mobilyalarınızı sökerler paketlerler ve taşınma sürecinin ilk etabı biter.

  Ev taşınırken mobilyalar nasıl paketlenir Taşınmaya karar verdiyseniz küçük bardak çanak çaydanlık gibi eşyalarınızı zaten kartonlara önceden yerleştirmiş olmanızda yarar var. Nakliye şirketleri; daha büyük eşyalar olan mobilya koltuk takımları TV klima buzdolabı ve diğer büyük eşyaları paketleyerek taşıyacaklardır. Mesela buz dolabının sökülmesi yerine tek parça olarak ambalajlanması sağlanır. Klimanızı önceden teknik servise söktürmüş olmanız gerekir.

  Şehir İçi Nakliyat Nedir?

  Şehir İçi Nakliyat Nedir?Ev taşınırken mobilyalar nasıl paketlenir? Nakliye bir ekip işi olarak bir ürünün ya da eşyanın bir noktadan alınarak başka bir noktaya güvenli ve sigortalı bir şekilde taşınma sürecidir.

  Bu süreçte eşya alındığı noktada de-monte edilir, itina ile paketlenip taşıma aracına aktarılır. Gerekirse depolarda bekletilir ve sonra taşınacağı yere; belirlenen zamanda taşınır.

  Taşındığı noktada yine özenle monte edilir. Bu eşya bir mobilya takımı bir koltuk taşımı olabileceği gibi; evde iş yerinde, atölyede veya fabrikada alet, teçhizat veya makine olabilir.

  Nakliyat işini götürü olarak yapan; araçları başka bir yerden kiralayan ve her hizmette başka elemanlar kullanan yapılar olabileceği gibi; bu işi kurumsallaşırmış olan ve geleceğe dair bu sektörde ilerlemeyi hedef edinen köklü şirketler de vardır.

  Kurumsallaşmış nakliyat şirketleri ile çalışmak; müşterilerin istenmeyen zararlarla karşılaşmasını engeller

  Şehirler Arası Taşıma Nedir?

  Şehirler Arası Taşıma Nedir?Ev taşınırken mobilyalar nasıl paketlenir Şehir içinde bir lokasyondan başka bir şehirdeki noktaya bir evin bir iş yerinin eşyalarının taşınması prosedürüdür. Bu prosedür özenle uygulandığında; nakliyat hizmeti talep eden müşterilerin eşyalarına zarar gelmeden Şehirler arası taşıma hizmeti hızla tamamlanmış olur. Bu konseptte şirketler; çeşitli şehirlerde şubeler açarlar ve her şehirde mahalleler arasında çalışırlar. Dolayısı ile A kentindeki B mahallesinden C kentindeki D mahallesine eşyalarınızın taşınması sağlanmış olacaktır.

  Ev taşınırken mobilyalar nasıl paketlenir Güncel yakıt fiyatlarının da çok etkili olduğu güncel fiyatlar; enflasyona göre belirleniyor. Ancak firmalar; bu işi yüksek kalitede yapmaya özen gösterirken aynı zamanda düşük fiyat politikalarını da elden bırakmıyorlar. Evden eve nakliyat hizmetinin fiyatını belirleyen birçok faktör var:

  • Taşınan ve taşınılan evin iş yerinin bulunduğu kat
  • Taşınan evin – iş yerinin eşyalarının hacmi
  • Taşınılan evin lokasyonu
  • Eşyaların şirket depolarında tutulup tutulmayacağı
  • Güncellenen yakıt fiyatları
  • Güncellenen işçi maaşları
  • Nakliye hizmetinin verileceği noktalar arası uzaklık
  • Nakliyat hizmetinin fiyatını belirler.
  • Her ev kendine özeldir ve evinizdeki eşyaların taşınması için şirketi arayıp fiyat almanız gerekir.

  Evden Eve Nakliyat Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

  Evden Eve Nakliyat Fiyatları Neye Göre Belirlenir?Evden eve nakliyat fiyatları neye göre belirlenir? Taşınacak kişi; şirketi arar ve keşif yapılmasını, fiyat verilmesini ister. Şirket de taşınacak evin eşyalarını inceler, nasıl bir araç kullanılacağına karar verirler. Sonra da sökülecek takılacak eşyaları sayarak fiyat teklifini hazırlarlar.

  Müşteri verilen fiyatı kabul ederse; müşterinin belirlediği zamanda eşyalar nakliyat için de-monte edilir; yerinde paketlenerek asansörle nakliye aracına bindirilir. Eşyalar sigortalı olarak nakledilir. Böylece müşteri de maddi zarara uğratılmaz.

  Evden eve taşıma işlemleri; günümüzde modern asansörlü araçlarla kısa sürede tamamlanmaktadır. Böylece eşyaların zarar görmesi önlenmekte ve yüksek katlı evlerden eşyalar; asansör yardımı ile kolayca alınabilmektedir.

  Nakliye Faaliyeti Nedir?

  Ev taşınırken mobilyalar nasıl paketlenir Nakliye faaliyetinin bir diğer adı taşıma faaliyetidir. Evini ya da iş yerini başka bir yere taşımak isteyen müşterilere verilen bir hizmettir. Süreç; eşyaların dikkatlice bir yerden alınıp; belirlenen başka bir yere naklinden ibarettir.

  Bu sürece marangozlar, hamallar ve kamyon sürücüleri beraber katılırlar. Konsept olarak; şehirden şehre hizmet verilebildiği gibi; şehir içinde mahalleden mahalleye de hizmet verilmekte ya da sadece parça taşıma işlemi yapılabilmektedir. Tüm bu faaliyetlerin ücreti eşyanın büyüklüğüne göre değişmektedir.

  Söz gelimi 2+1 evin eşyaları ile 3+1 evin eşyaları aynı hacimde değildir. Birine daha küçük bir kamyon yeterli iken diğerine kasası daha büyük bir kamyon gerekecektir. Parça taşıma hizmeti için ise daha ucuza mal olsun diye daha küçük kamyonetler kullanılmaktadır.

  0212 880 44 490554 968 29 60

  Toplumsal Medyadan  Bizi  Takip Edebilirsiniz

  Facebook  –  Instagram  –  Youtube Pinterest

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Birgül Nakliyat A.Ş.
  Canlı Destek Hattı
  Merhaba Sizlere Nasıl Yardımcı Olabiliriz?