İçeriğe geç

Taşınırken Kafanız Karışmasın

  Taşımanın Pratik Yolları – Birgül Nakliyat

  Taşınırken kafanız karışmasın. Taşınmaya karar veren herkes öncelikle nakliye şirketi bulmak için seferber olacaktır. Ama ilk yapılması gereken bu mudur? Hemen bir nakliye firması ile iletişime mi geçilmelidir? Tam tersine önce durum tespiti ve öncelikler belirlenmeli ve bir ön hazırlık yapılmalıdır.Taşınırken Kafanız Karışmasın

  Şirket araştırmak ikinci aşamada işimize yarayacak bir adımdır. Ne kadar eşyanın olduğu ne kadar kişi ile taşıma işlemi yapılabileceği, mesafenin ne kadar olduğu, kolileme ve paketleme işlerini kimin yapacağı, bütçenin ne olduğu, taşınma sonucu yerleştirme işleminin olup olmayacağı gibi detaylar belirlenmelidir.

  Taşınma işi hiç kolay değildir. Küçümsenecek ya da hafife alınacak bir tarafı asla yoktur. Tüm bu sorulara yanıt bulunarak başlanmalı ve sonrasında nakliye şirketi aranmaya başlanmalıdır. Nakliye firması seçmek de ayrıca özen isteyen bir adımdır. Dolandırıcılıklardan sakınmak en kaliteli hizmeti en uygun fiyata alabilmek için uzun ve detaylı bir araştırma yapmak gerekecektir.

  Hamal tutulacak mı, nakliye hizmeti evden eve mi olacak, eşyaları kim paketleyecek, taşınılan yer ile mesafe ne kadar, asansör ile mi taşıma olacak, taşınan eşyalar nelerdir gibi sorularının cevaplarını nakliye firması mutlaka isteyecektir. Bir yol haritası çizebilmek için en önemlisi bu hazırlık aşamalarıdır.

  Taşınırken Kafanız Karışmasın Yardımcı Olalım

  Taşınırken Kafanız KarışmasınEvden Eve Nakliye Karmaşık İştir. Ama aslında sadece hazırlıksız bu sürece başlayan kişiler için taşınmak karmaşık olabilecektir. Taşınırken kafaların karışmaması için nakliye firmasından fiyat teklifi alırken istediklerinizi dile getirip eşyaların nasıl paketlenmesi gerektiğinin detaylarını iletmelisiniz ve eşyalarınızın miktarını ve cinsini çok iyi bir şekilde tarif edilmelidir ki taşınma günü olabilecek olan sorunların önüne geçilsin.

  Parça eşya taşımadan farklı olarak evden eve nakliyat hiçbir süreçte bedenen dahil olmadığınız için en önemli yapılması gereken kontroldür. Her eşyanın ve kolinin yapılması anında fotoğrafı çekilebilir, kamera kaydı alınabilir ve bir eşya kontrol listesi oluşturulabilir. Yeni ev hakkındaki detaylı bilgiler nakliye şirketi ile tüm incelikleri ile paylaşılmalıdır. Güvence için sigorta yapılması kontrol edilmelidir. Güvenilir bir nakliye firması bulmak en önemli adımdır.

  Yeni eve taşınmak, çok güzel bir serüvenin başlangıcıdır. Bu zamanların sorunsuz geçmesi için sadece düzenli ve tertipli ilerlemek yeterli olacaktır. Kaliteli ve güvenilir hizmet veren bir firma ile çalışarak bu süreci çok kısa sürede, sorunsuz bir şekilde halletmek mümkündür.

  Referansları ve yorumları kontrol edip bir nakliye firması bulmak çok ama çok önemlidir. Eşyalar paketlenirken kolilere hangi odada kullanılacağını ve içerisinde ne olduğunu detaylıca yazmak yerleştirme esnasında işinize yarayacaktır.

  Yeni başlangıç için olan bu işi kolaylaştırmak sadece sizin elinizdedir. Kaliteli bir nakliye şirketi ile elinizi kolilere bile sürmeden bir günde taşınmak mümkündür. Yeni evde de yapılması gerekenler vardır. İlk olarak tüm kilitler değiştirilmeli, tesisatlar kontrol edilmelidir.

  Sonrasında da yerleşmek için bir program oluşturulması her şeyi kolaylaştıracaktır. Sevdiklerinizden yardım isteyebilirsiniz. İlk kullanacağınız eşyaları ayrı bir kutu yaparak yanınıza almanız eve ilk girdiğiniz anda kurtartıcınız olacaktır.

  Taşınmak İçin Öneriler

  Taşınmak için öneriler; bir taşınma planı yapılabilir. En çok kullanılan eşyalarınız için ayrı bir koli hazırlanmalıdır. Evin bir bölümünü paketleme ve kolileri koyma alanı olarak ayırmak gerekebilir.

  Taşınırken Kafanız KarışmasınTaşınmadan epey önce kutu ve diğer kolileme malzemelerini alıp hazırlamaya başlayabilirsiniz. Kolileme işlemine başlarken kutular üzerine içerik hakkında detaylı notlar alınabilir. Bu taşınma süreci eşya elemek ve kısacası arınmak için de muhteşem bir zamanlamadır.

  Hazırlıklara ne kadar erken başlanırsa o kadar düzenli ilerlenecektir. İhtiyaçlarınız listeleyip ilerlemek yeterli olacaktır. Kıyafetler yaz ve kış olarak ayrılabilir. Kısacası farklı alanlarda kullanılacak eşyalar aynı koliye eklenmemelidir. Ayakkabılarını da kendi kutusunda taşımak en kolayı olacaktır.

  En zor alanlardan biri mutfak eşyalarının toplanmasıdır. Burada havalı plastik poşetlerden destek alınmalıdır. Elektronik eşyaları kendi kutusunda taşımak en iyisi olacaktır. Mobilyalar streç film, battaniye gibi malzemelere sarılarak paketlenebilir. Vakumlu poşetlerde sıkıştırabilir eşyalar için kullanılmalıdır.

  Değerli eşyaları özel aracınızla taşımanız yararınıza olacaktır. Derin dondurucuda olan yiyecekler için en iyisi tüketmek ya da yakınlardan yardım almak olacaktır. En sonunda da tüm eşyaların olduğu listeden tek tek kontrol sağlamak mümkün olacaktır. Gerekirse taşınmadan eşyaların fotoğrafları çekilebilir.

  Hatta nakliye firması ile anlaşma da yazılı olarak yapılmalıdır. Görüşmelerde yanlış anlaşılmalara yer vermemek en iyisi olacaktır.

  BİZLERİ 7/24 SAAT KESİNTISIZ ARAYABİLİR SORU VE ÖNERİLERİNİZİ AKTARA BİLİRSİNİZ

  0212 880 44 490554 968 29 60

  Sosyal Medyadan Bizi  Takip Edebilirsiniz..

  Facebook    Youtube    İnstagram     Pinterest

  Bir yanıt yazın

  Birgül Nakliyat A.Ş.
  CANLI DESTEK HATTI
  Merhaba Sizlere Birgül Nakliyat Olarak Nasıl Yardımcı Olabiliriz?